|
In maart reizen we door verschillende werelden en werelddelen. We beginnen met passievolle Spaanse flamenco door een Nederlandse Flameco zangeres en bezoeken Tokyo. Filmisch aan de hand genomen door Hirayama. Een schoonmaker, die zijn eenvoudige bestaan in deze stad in alle schoonheid laat zien.
|
|
|
|
tLam ontmoet
Lorca tussen licht en duister
|
Muziektheater met flamenco zangeres Luna Zegers
|
zondag 8 maart 2026
15.00 uur
€ 12,50
|
|
|
‘De vurige Spaanse flamenco-muziek in combinatie met Luna’s overweldigende zang biedt een voorstelling die bijzonder is in zijn soort.’ (Trouw)
|
|
LORCA, Tussen licht en duister is de nieuwe voorstelling van flamencozangeres Luna Zegers.
|
Het programma brengt nieuwe muziek, plus toneel- en liedteksten van Luna, geïnspireerd op en door Federico Garcia Lorca’s werk. Luna Zegers reflecteert op de wereld door de ogen van Lorca om grip te krijgen op wat haar beweegt én tegenhoudt.
|
Spannende hedendaagse flamenco meets poetry.
|
Luna wordt begeleid door Vicente Santiago op flamencogitaar.
|
|
|
|
|
Film in tLam
Perfect Days
vrijdag 20 maart 2026
20.15 uur
€10,00
|
|
|
|
Perfect Days- Wim Wenders, Japan/Duitsland, 125 minuten
|
Drama van Wim Wenders. Met o.a. Kôji Yakusho, Yumi Asô, Tokio Emoto, Sayuri Ishikawa en Tomokazu Miura.
|
Hirayama is een zwijgzame man van middelbare leeftijd die in Tokyo openbare toiletten schoonmaakt. Zijn bestaan is monotoon, hij heeft geen vrienden en is vrijwel onzichtbaar voor de mensen om hem heen. Op ingetogen wijze filmt Wim Wenders de eenvoudige pleziertjes in Hirayama’s leven: kijken hoe de bladeren van bomen schaduwen werpen op de grond; meezingen met een lievelingsliedje; genieten van een warme maaltijd na een lange dag. De muziekkeuze, de mensen die Hirayama ontmoet, het briefje boter-kaas-en-eieren dat hij verstopt in een toilethokje vindt. En toch is de film geen kitsch en zijn de emoties die Hirayama ervaart, en die via hem bij de kijker worden opgeroepen, een bijzondere ervaring.
|
|
|
|
|
We hopen u te zien in tLam!
|
Karin Klomp programma coördinator tLam ontmoet & Film in tLam
|
|
|
|
|